23 Чер 2020

Не сплатив комуналку добровільно, – вирахують із зарплати автоматично

Законодавці планують жорстко боротися із неплатниками. Днями ресурс Finans.ua опублікував статтю із посиланнями на офіційні документи.

В Україні за борги по комуналці пропонують арештовувати частину зарплати і забирати майно. Відповідне нововведення передбачено законопроектом №3613. Автори документа -“слуги народу” Михайло Лаба, Ігор Кривошеєв і Анатолій Костюх. Судам дозволять стягувати будь-яке майно боржника, якщо розмір боргу перевищує встановлену “норму”. Її своєю Постановою повинен затвердити Кабмін.
За словами юриста Олександра Плахотника, зараз, щоб стягнути в рахунок боргу квартиру, розмір заборгованості має становити від 20-ти мінімалок (94,4 тис. грн). За новим законом цю норму можуть переглянути в будь-яку із сторін. “Мені здається, зараз законодавство занадто м’яке. У меморандумі з МВФ ми взяли на себе зобов’язання вдосконалити систему стягнення боргів. Ніде в світі неможливо, щоб людина користувалася опаленням, але взагалі за нього не платила”, – розповідає Плахотник.
За борги можуть забрати частину зарплати і накласти штраф. Зараз за рішенням виконавця в українців можуть забрати в рахунок боргу частину зарплати, а якщо новий документ підтримає парламент, то заарештовувати дохід зможуть і за борги по комуналці. З офіційної зарплати можуть забирати 50% в рахунок погашення боргу. “Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці зі сплати аліментів та перевищення встановленої Кабінетом міністрів України загальної суми заборгованості по житлово-комунальним послугам”, – йдеться в документі.
Крім того, згідно з документом, додатково за борги по комуналці доведеться платити штрафи (зараз, відповідно до закону про житлово-комунальні послуги, є тільки невелика пеня). Якщо борг більше року – штраф у розмірі 20%; якщо борг від двох років – штраф в 30%; від трьох років і більше – штраф в 50%.

Наприклад, якщо ви три місяці поспіль не платите за комуналку і відмовляєтеся підписувати договір реструктуризації, будьте готові, що у вас можуть заарештувати частину зарплати і забрати житло в рахунок боргу.

Нововведення набудуть чинності (якщо їх підтримають парламентарі) вже з 1 жовтня. З цього числа будь-який борг підлягає реструктуризації. Простіше кажучи, з комунальним підприємством доведеться домовлятися, – як довго і якими частинами повертати гроші.

Джерело