Кривбасводоканал сьогодні
Наше місто має одну з найскладніших в Україні систем водопостачання та водовідведення. На роботу цих систем великий вплив робить значна протяжність міста, складність рельєфу, що зумовлює велику кількість напірних мереж каналізації, а також діяльність гірничо-металургійного комплексу. Мало кому відомо, що струмінь води з крана бере свій початок в одному з двох водосховищ – Карачунівського та Південного. Далі очищена і знезаражена вода подається в місто по більш ніж 1942 кілометрах водопровідних трубопроводів. А стоки відводяться по каналізаційних мережах протяжністю 1184 кілометри. Ви тільки вдумайтесь наскільки велика протяжність мереж м. Кривого Рогу, яку необхідно обслуговувати нашому підприємству. Для порівняння, відстань із заходу на схід України – 1 тисяча 300 км, з півночі на південь – 900 км.
Для надання повноцінних послуг жителям Кривого Рогу КП “Кривбасводоканал” використовує широкий комплекс виробничих об’єктів. Він включає в себе 5 станцій аерації з повною біологічною очисткою стічних вод (Північна, Південна, Центральна, Інгулецька станція аерації і станція аерації селища “Авангард”), 114 каналізаційних насосних станцій та майже 2 тисячі кілометрів каналізаційних мереж, які транспортують стоки; 72 підкачуючі водопровідні насосні станції та 1 тисячу кілометрів водопровідних мереж, що розподіляють воду споживачам в межах всього міста. На цих об’єктах працюють майже 2 тисячі працівників – мешканців нашого міста.
Для очищення стічних вод передбачається комплекс споруд, в яких по ходу руху стічна вода поступово очищується. Спочатку від крупного сміття, а потім від дрібніших забруднень. На початковому етапі очищення, стічні води проходять через грати, призначені для затримання великих забруднень, а також через пісковловлювачі, які призначені для видалення піску із стічних вод. З пісколовок стоки надходять в первинні відстійники для видалення зважених часток, далі в аеротенки, де за допомогою активного мулу та стисненого повітря окислюються щоб після механічного очищення не залишились органічні забруднення.
Після аеротенків стоки потрапляють у вторинні відстійники, де відбувається відстоювання і видалення залишків активного мулу.
Очищення стічної води закінчується знезараженням.
Після всіх стадій очищення вода надходить у відкриті природні водойми.
КП “Кривбасводоканал”, від слюсаря до керівника підприємства, працювало, працює і буде працювати для того, щоб ви, відкривши кран, отримували якісну, прозору питну воду!