Finance.ua: В Україні почали зупиняти водіїв, які мають борги з комуналки, аліментів та штрафів

Державна виконавча служба (ДВС) спільно з Міністерством внутрішніх справ (МВС) розпочала використання цифрового методу стягнень прямо на автодорогах, тобто безпосередньо на тих місцях, де буде зупинено транспортний засіб. За перші дні такого експерименту «на місці» стягнули аліментів на 64 тис. грн.

39 тис. грн. перерахували на користь держави (ЄСВ), попутно виписавши 17 тисяч штрафів за порушення ПДР, а також вилучили два транспортних засоби.

У ДВС зазначають, що багато подробиць такого експерименту поки «мають залишатися в секреті», включаючи навіть назву п’яти пілотних областей, тому що ДВС спільно з Міністерством внутрішніх справ виконують свою роботу, в якій «закладений конфлікт, і багато автомобілістів-боржників, знаючи, в якому регіоні він проходить, можуть вжити заходів для ще більшого невиявлення себе».

Пілотний проєкт вийде в рамки всеукраїнського вже до кінця 2021 року і влада сподівається на те, що держава буде отримувати чималі кошти від стягнення штрафів і боргів з недбайливих автомобілістів.

Як відбувається стягнення коштів. Готівкою працівники ДВС борги і штрафи не стягують на місці. У них є документальні бланки з відповідними рахунками, на які боржник буде зобов’язаний перерахувати кошти.

Співробітники ДВС можуть отримувати дані моніторингу відео, зокрема, з камер системи “Безпечне місто” (за згодою влади на місцях), відстежувати та ідентифікувати транспортні засоби громадян, які перебувають у розшуку через невиконання своїх зобов’язань по сплаті боргів, у тому числі на користь держави, за:

  • спожиті житлово-комунальні послуги,
  • по аліментах,
  • інших категоріях виконавчих документів.

З огляду на такі нововведення, КП “Кривбасводоканал” вкотре звертається до своїх абонентів щодо погашення заборгованості за спожиту холодну воду! Станом на 15 жовтня 2021 року борг населення за послуги складає 398,5 мільонів гривень (354,7млн грн – мешканці багатоповерхівок, 43,8 млн грн – мешканці приватного сектору). Це чималі кошти, які можна було б спрямувати на поліпшення якості послуг.

Також нагадуємо, що уникнути стягнення боргу просто під час керування автівкою або у інший примусовий спосіб, а також відновити доброчесні стосунки з підприємством можна, уклавши договір реструктуризації:

Детальнішу інформацію про укладання договорів реструктуризації можна дізнатись телефоном у дільниці водоканалу вашого району. Контакти тут.