03 Лют 2021

Чому раптово з крану може зникнути вода?

Щодня, спілкуючись з абонентами, ми помітили, що причини раптового зникнення води в крані не зовсім зрозумілі для мешканців. Найрозповсюдженіша думка, – нібито #Кривбасводоканал спеціально відключив водопостачання, ще й без попередження. Проте, все зовсім не так.

Централізоване водопостачання – безперервний цілодобовий процес. Питна вода з Карачунівського та Радушанського водопровідних комплексів подається в місто 24/7. Локальне тимчасове відключення водопостачання відбувається під час проведення планових ремонтних робіт, про які ми завжди попереджаємо завчасно.

З огляду на масштаб Кривого Рогу, мережа міських та районних трубопроводів має розгалужену структуру. Водогони здебільшого зношені, тому часто трапляються аварії. Через витік падає тиск і вода може зникнути.

Про аварійні ситуації ми дізнаємося саме від абонентів. На жаль, часто інформація до нас надходить не в першу чергу, або в той момент, коли районна бригада працює на іншому об’єкті.

Прибувши на місце, працівники, перш за все знаходять найближчу засувку і перекривають воду, щоб припинити витік. На цей момент вода вже певний час може бути відсутньою в кранах споживачів. Потім оцінюють ситуацію, намічають план і приступають до роботи.

Окрім усунення витоків, інші види аварійних ремонтів теж потребують перекриття води, коли того вимагає ситуація. Час, вказаний у оголошеннях, означає старт робіт, а не годину, коли тільки зникла вода.

В будь-якому випадку аварію обов’язково буде ліквідовано!