Перенос приладів обліку на воду у приватних домоволодіннях – вимога Нацкомісії

Останнім часом у ЗМІ були поширені публікації про буцімто залякування мешканців приватних будинків з боку працівників КП «Кривбасводоканал» вимогами щодо винесення приладів обліку на воду за межі земельної ділянки. Однак, позиція підприємства базується виключно на засадах діючого законодавства України, яке зобов’язує водоканал проводити відповідну роботи.

Щодо вимоги наявності встановлених приладів обліку в кожній точці розподілу послуг начальник відділу по укладанню договорів зі споживачами КП «Кривбасводоканал» Валерія Крижева роз’яснює: «Провадження господарської діяльності підприємств, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в містах України чітко регламентуються нормативно-правовими актами, а їх дотримання  суворо контролюються Національною Комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Невід’ємною частиною належного провадження господарської діяльності нашим підприємством є наявність ліцензії та неухильне і беззаперечне дотримання відповідних ліцензійних умов (Постанова НКРЕКП № 307 від 22.03.2017 року зі змінами та доповненнями). А значить, Кривбасводоканал має проводити свою діяльність виключно при виконанні вичерпного переліку умов, зокрема за наявності встановлених приладів обліку в кожній точці розподілу послуг, які відповідають вимогам Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року N 163».

Саме про це йдеться у Розділі 19 пункту 2.2 підпункті 19 Постанови НКРЕКП № 307 від 22.03.2017 року «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення».

Точкою розподілу послуг є місце передачі послуг від однієї особи до іншої, облаштоване засобами обліку та регулювання.

Вузли обліку мають бути розташовані на водопровідній мережі Споживача, а саме на межі балансової належності мереж Виробника (КП «Кривбасводоканал») та Споживача.

В свою чергу межею балансової належності  є існуюча або запроектована точка з’єднання водопровідних мереж Виробника та Споживача (абзац 14 статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Варто привести і п.5.2 Наказу №190 від 27.06.2008 «Про затвердження Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», в якому сказано, що вузли   обліку   повинні   розташовуватись   на   мережі споживача,  як  правило,  на  межі  балансової  належності   мереж виробника  та  споживача,  або  за згодою виробника в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною  будівлі  в  місці входу водопровідного вводу.

Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності», зокрема положеннями статті 16 визначено, що підставою для прийняття рішення про анулювання ліцензії є, зокрема, невиконання вимог контролюючого органу щодо усунення відповідних порушень ліцензійних умов.

Попередження комунального підприємства «Кривбасводоканал» щодо обмеження водопостачання абонентам (у разі невиконання вимог приписів) не є заходом примусу, а є виключно повідомленням про можливість настання негативних наслідків, які можуть мати місце у разі позбавлення ліцензії  підприємства на право провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання з причини невиконання вимог, що передбачені ліцензійними умовами.